Wiadomości

Motocyklistka zderzyła się z samochodem – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 05.11.2019

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w powiecie tczewskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-letnia motocyklistka najechał na tył samochodu marki Audi. W wyniku tego zderzenia kierująca motocyklem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o zmianę technikę jazdy z powodu zmiennej jesiennej aury.

Wczoraj (4 listopada br.) po godzinie 14.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rudno. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z drogówki oraz pobliskiego komisariatu.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 24-letnia kierująca motocyklem marki Yamaha, jadąc w kierunku Łodzi, najechała na tył skręcającego samochodu marki Audi. W wyniku tego zdarzenia motocyklistka trafiła z obrażeniami ciała do szpitala. Mundurowi rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochodu uczestniczącego w zdarzeniu drogowym był trzeźwy. Motocykl trafił na policyjny parking. Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą dokładnie ustalić szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku