Wiadomości

Policjanci ustalili kierowcę, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 04.11.2019

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie ustalili sprawcę tragicznego wypadku drogowego w Starej Kiszewie. To 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Sprawca obecnie przebywa pod opieką lekarską i jest pilnowany przez policjantów. W niedługim czasie usłyszy zarzuty, o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 12 lat pozbawiania wolności.

W piątek (1 listopada br.) o godz. 7.50 dyżurny kościerskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Starej Kiszewie na ul. Konarzyńskiej doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód vw passat dachował. Z pojazdu wypadło dwóch 19-latków i 17-latek, którego przygniótł samochód. Niestety, 17-latek poniósł śmierć na miejscu. Żaden z mężczyzn, którzy przeżyli, nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem. Obaj byli nietrzeźwi. Trafili do szpitala.

Szczegółowe badanie laboratoryjne wykazało, że jeden z 19-latków, mieszkaniec naszego powiatu, kierował w stanie nietrzeźwym, miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca obecnie przebywa pod opieką lekarską i jest pilnowany przez policjantów. W niedługim czasie usłyszy zarzuty, o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności.