Trzy miesiące za kradzież rozbójniczą w salonie gier - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Trzy miesiące za kradzież rozbójniczą w salonie gier

Data publikacji 04.11.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w salonie gier w Lęborku. 37-latek dokonał jej wspólnie z dwoma ustalonymi sprawcami. Zamaskowani mężczyźni zabrali z lokalu portfel oraz pieniądze, a następnie uciekli. Zatrzymany przez policjantów 37-latek usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej a Sąd na wniosek policjantów i prokuratora postanowił o zatrzymaniu mężczyzny w areszcie śledczym. Policjanci pracują nad zatrzymaniem dwóch kolejnych sprawców.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z salonów gier na terenie Lęborka. Jak wynika z relacji obsługi salonu, do lokalu weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz i psiknął nim, obezwładniając pracownika punktu. Następnie mężczyźni dokonali kradzieży pieniędzy oraz portfela z dokumentami. Policjanci szybko pojechali we wskazane miejsce i ustalili dane sprawców.

Czynności procesowe oraz działania operacyjne policjantów doprowadziły do ustalenia danych personalnych, oraz miejsca przebywania jednego z mężczyzn. 37-latek trafił do policyjnego aresztu a w czwartek 31.10 br. Sąd Rejonowy w Lęborku na wniosek policji i prokuratury w Lęborku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna znany jest lęborskim policjantom z wcześniejszych przestępstw o podobnym charakterze. Teraz policjanci dążą do szybkiego zatrzymania dwóch kolejnych sprawców.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.