Rozmowy z uczniami i przedszkolakami o bezpieczeństwie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Rozmowy z uczniami i przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.11.2019

Od początku roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka ruchu drogowego odwiedza gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W październiku funkcjonariuszka spotkała się z uczniami i przedszkolakami kolejnych gdańskich placówek edukacyjnych.

Od początku roku szkolnego gdańska policjantka ruchu drogowego odwiedza szkoły i przedszkola, by przeprowadzić zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas minionych tygodni października funkcjonariuszka spotykała się z uczniami i przedszkolakami kolejnych gdańskich placówek edukacyjnych.
Na spotkaniach policjantka rozmawiała z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu w trakcie drogi do szkoły i do domu. W czasie prelekcji funkcjonariuszka uczyły między innymi właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem czy jazdy rowerem. Podczas pogadanek policjantka rozmawiała również na temat sygnalizacji świetlnej, zasad jej funkcjonowania oraz poruszyła zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych.