Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w formie aplikacji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w formie aplikacji

Data publikacji 04.11.2019

Dzisiaj na terenie jednego z centrum handlowych w Pucku doszło do zamachu terrorystycznego. Dyżurny z puckiej komendy otrzymał informację telefoniczną o podłożonym ładunku wybuchowym pod jednym z pojazdów zaparkowanych na placu centrum handlowego. W akcję zostali zaangażowani wszyscy policjanci. Grupa minersko - pirotechniczna z KWP Gdańsk zneutralizowała ładunek i usunęła z zagrożonego terenu. Taki scenariusz zakładały ćwiczenia dowódczo-sztabowe w formie aplikacji. Mundurowi ćwiczyli na wypadek faktycznego zdarzenia nadzwyczajnego.

Dzisiaj na terenie Pucka odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe w formie aplikacji sprawdzające współdziałanie puckiej policji. Podłożenie ładunku wybuchowego pod pojazdem zaparkowanym na terenie centrum handlowego to scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się dzisiaj. Akcję zaplanowali mundurowi z zespołu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych puckiej Policji.

Zgodnie z założeniem około godziny 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku został poinformowany telefonicznie o podłożonym ładunku wybuchowym pod jednym z pojazdów zaparkowanych na terenie centrum handlowego w Pucku. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały patrole w służbie oraz mundurowi z pozostałych wydziałów m.in. kryminalnego i drogówki. Z uwagi na zagrożenie funkcjonariusz przeprowadzili ewakuację wszystkich osób oraz zabezpieczyli teren przylegający do obiektu. Na miejscu grupa minersko -pirotechniczna z Gdańska zabezpieczyła i bezpiecznie wywiozła ładunek z parkingu.

Ta akcja miała na celu sprawdzenie stanu gotowości i przygotowania funkcjonariuszy do działania w podobnych okolicznościach, które wymagają od mundurowych współpracy i współdziałania sił policyjnych różnych szczebli. Ponadto głównym celem ćwiczenia była weryfikacja przygotowanych i wdrożonych rozwiązań systemowych w Policji.