Złodziej rowerów i paser zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Złodziej rowerów i paser zatrzymani

Data publikacji 30.10.2019

Kryminalni z Przymorza zatrzymali złodzieja rowerów. Policjanci dzięki zebranym dowodom w tej sprawie udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie co najmniej dwie kradzieże rowerów. Odpowiedzi nie uniknie również mężczyzna, który kupił ukradziony rower. Jemu śledczy przedstawili zarzut paserstwa. Za te przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Przymorza pracowali nad sprawą kradzieży roweru, który pokrzywdzony 13 października zostawił w pobliżu galerii handlowej. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zdobyli informację o tym, że poszukiwany przez nich rower został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Kryminalni bardzo szybko dotarli do osoby, która oferowała do sprzedaży ukradziony jednoślad. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a ukradziony rower policjanci oddali właścicielowi. Jeszcze tego samego dnia kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży roweru. 24-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu, z którego został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, podejrzany kilka dni po kradzieży sprzedał warty około tysiąca złotych rower, za kwotę 100 złotych mężczyźnie, który wystawił go potem na sprzedaż na portalu internetowym.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zdobyli informacje, które pozwoliły śledczym na postawienie 24-latkowi na tę chwilę dwóch zarzutów kradzieży rowerów z terenu gdańskiego Przymorza oraz Wrzeszcza, których zatrzymany dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi kradzieżami rowerów, które odnotowano w ostatnim czasie na terenie Gdańska.

Zarzuty dotyczące umyślnego paserstwa usłyszał natomiast 22-latek, który kupił od 24-latka rower, o którym na podstawie towarzyszących okoliczności m.in. niskiej cenie powinien przypuszczać, że może pochodzić z kradzieży.

Za kradzież rowerów popełnioną w warunkach recydywy może grozić nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Paserstwo umyślne zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

  • policjanci i zatrzymani