Policjanci zatrzymali sprawców pobicia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Data publikacji 30.10.2019

Policjanci zatrzymali dwóch siedemnastolatków podejrzanych o pobicie 68-letniego mieszkańca Gdańska. Sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Obaj mieli nakazy doprowadzenia do ośrodków wychowawczych. Teraz grożą im 3 lata więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny przy ul. Trakt Św. Wojciecha. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Mundurowi ustalili, że mężczyzna został zaatakowany i pobity przez sprawców po tym, jak się wcześniej z nimi pokłócił. Zarówno pokrzywdzony jak i sprawcy nie znali się wcześniej. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy dzięki dobremu rozpoznaniu bardzo szybko wytypowali sprawców tego przestępstwa. Policjanci już następnego dnia tuż przed południem zatrzymali dwóch 17-letnich mieszkańców Gdańska, którzy w niedzielę pobili na przystanku autobusowym 68-latka. Kryminalni sprawdzili, że zatrzymani są poszukiwani przez sąd rodzinny w celu doprowadzenia do ośrodków młodzieżowych i zgodnie z poleceniem sądu tam też trafią. Sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim.

Pobicie jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.