Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Lęborku

Data publikacji 29.10.2019

Mundurowi zorganizowali w swoim miejscu pracy spotkanie dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Lęborka. Funkcjonariusze zaprezentowali gościom sprzęt, jakim na co dzień posługują się w służbie. Największe emocje wzbudził jednak radiowóz policyjny i możliwość zwiedzenia go wewnątrz.

W piątek Komendę Powiatową Policji w Lęborku odwiedzili wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” z Lęborka. Wizyta odbyła się w ramach dni otwartych komendy, które mają na celu przedstawienie specyfiki pracy policyjnej, zaprezentowanie sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują mundurowi w swojej służbie, a przede wszystkim wskazanie, jak ważne i odpowiedzialne zadania wykonują policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusze wydziału prewencji oprowadzili gości po terenie komendy. Pokazali im m.in. miasteczko rowerowe oraz radiowozy. Przy okazji policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli, że każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmroku powinien mieć założony element odblaskowy widoczny z daleka przez kierowców. Najwięcej radości sprawił podopiecznym warsztatów pokaz radiowozu policyjnego, do którego bardzo chętnie wsiadali i na chwilę zamieniali się w policjantów.

 

Spotkanie było także okazją do udzielenia uczestnikom warsztatów terapii zajęciowych odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań dotyczących wielu działań podejmowanych przez lęborskich policjantów.