Wiadomości

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z członkiniami Koła Gospodyń Domowych

Data publikacji 29.10.2019

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Sadlinkach odbyła się debata społeczna, do której zaproszone zostały członkinie Koła Gospodyń Domowych z terenu gminy Sadlinki. Prowadzący debatę funkcjonariusze miejscowego Posterunku Policji i Komendy Powiatowej Policji z Kwidzyna zanotowali uwagi i sugestie obecnych dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

28.10.2019 r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Sadlinkach odbyła się debata społeczna z udziałem członkiń i sympatyków Koła Gospodyń Domowych gminy Sadlinki, której tematem było „Bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w ruchu drogowym”. Prowadząca spotkanie policjantka przybliżyła zebranym ideę debaty oraz jej przesłanie - „Dbajmy o swoje bezpieczeństwo”. W następnej kolejności omówiono występujące lokalnie zagrożenia przestępczością na terenie gminy Sadlinki oraz zaproszono obecnych do dyskusji na temat bezpieczeństwa. Zebrani przedstawili policjantom szereg cennych informacji, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia skuteczności działań mundurowych na rzecz zapewnienia ładu i porządku prawnego. Pośród przekazywanych uwag największym problemem związanym z zagrożeniem w ruchu drogowym jest brak przejścia dla pieszych w rejonie tamtejszego supermarketu.

 

Następnie policjantka przestrzegała obecnych na spotkaniu seniorów przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka", na policjanta" i na pracownika gazowni". Zaprezentowano filmik, na którym starsza kobieta zawierza oszustowi, wierząc, że jest jej wnuczkiem, przekazuje mu sporą kwotę gotówki. Funkcjonariusze podawali konkretne przykłady przestępstw, do jakich doszło na terenie powiatu kwidzyńskiego w ostatnich latach, w których ofiarami byli oszukani seniorzy. Przykłady te stały się przyczynkiem do dyskusji debatujących o błędach, jakie popełniły ofiary. Uczestnicy debaty podkreślili, że dzięki ich dokładnemu omówieniu, uczą się w ten sposób na błędach innych.

 

Podczas debaty stróże prawa przekazali słuchaczom także wskazówki i informacje w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym — senior jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Przypomniano seniorom o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

 

Policjanci przypomnieli zebranym na spotkaniu o "Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa", umożliwiającej szybkie przekazanie Policji informacji o miejscach zagrożonych przestępczością

Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty otrzymali od funkcjonariuszy odblaski w ramach akcji „Świeć przykładem”.