Śmiertelny wypadek motocyklisty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci z kartuskiej komendy ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na trasie Przodkowo – Kartuzy.

Wczoraj po godzinie 12:00 w Kobysewie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem 41-letniego motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista jadąc w kierunku Kartuz, stracił panowanie nad jednośladem, przewrócił się na ziemię, a następnie wpadł pod jadący z przeciwka mini cooper. Pomimo przeprowadzonej reanimacji przez służby ratunkowe, mężczyzna zmarł. Pod nadzorem prokuratora, policjanci z kartuskiej drogówki wykonali oględziny miejsca wypadku, oględziny pojazdów oraz szkic sytuacyjny. Odcinek drogi na którym doszło do wypadku był całkowicie zamknięty. Do czasu zakończenia działań policjanci zorganizowali objazdy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku