Wiadomości

Urwane koła od naczepy uderzyły w osobówkę – policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas jazdy samochodu ciężarowego od naczepy urwały się koła, które uderzyły w jadącego z przeciwka citroena. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby z osobówki trafiły do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze i sprawdzanie stanu technicznego pojazdów.

W minioną sobotę (26 października br.) o godzinie 21.15 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z drogówki oraz służby ratownicze.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca samochodu ciężarowego z naczepą jechał w kierunku Łodzi. Podczas jazdy urwały się dwa koła od naczepy, które uderzyły w jadącego z przeciwka citroena. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły z obrażeniami ciała do szpitala. Mundurowi rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Z powodu uszkodzeń powypadkowych funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena. Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą dokładnie ustalić szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przed wyjazdem na drogi sprawdzajmy stan techniczny pojazdów, aby nie zagrażały one innym uczestnikom ruchu drogowego.

  • miejsce wypadku