Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w ręce policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w ręce policji

Data publikacji 28.10.2019

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 46-latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna był ścigany dwoma listami gończymi. Dodatkowo dokonał kradzieży dwóch telefonów i pieniędzy. Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec powiatu kościerskiego trafił za „kratki”.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 46-latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna był ścigany dwoma listami gończymi. Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec powiatu kościerskiego trafił za kratki, gdzie będzie odbywał orzeczoną karę pozbawienia wolności. Wczoraj rano do KPP w Kościerzynie stawiła się kobieta i powiadomiła, że została okradziona przez znanego jej znajomego. Mężczyzna ukradł dwa telefony o wartości 600 zł. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna odpowiadający rysopisowi został zauważony przez kryminalnych na ul. Rzemieślniczej w Kościerzynie. Policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna widząc policjantów, zaczął uciekać. Kryminalni po krótkim pościgu zatrzymali 46-latka. Przy mężczyźnie znaleziono również amfetaminę. Jak się okazało 46-latek był poszukiwany 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie za kradzieże. Dodatkowo mężczyzna jest podejrzewany o kradzież pieniędzy w kwocie 6 tys. zł.

Mężczyzna po wykonaniu czynności zostanie przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę łączną 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym