Przewrócił defibrylator, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przewrócił defibrylator, został zatrzymany

Data publikacji 25.10.2019

Policjanci z Suchanina zatrzymali 20- letniego mężczyznę, który przewrócił postument, na którym zamontowane było urządzenie ratujące życie. Uszkodzeniu uległ metalowy postument, z którego oderwały się mocowania, defibrylator na szczęście nie uległ zniszczeniu. Mężczyzna po tym, gdy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poddał się dobrowolnie karze.

Policjanci pracowali nad sprawą uszkodzonego postumentu, do którego przymocowany był defibrylator AED. Urządzenie ratujące życie stało przy przystanku autobusowo-tramwajowym przy ul. Rakoczego. 26 września przechodzący tamtędy sprawca przewrócił postument z urządzeniem i uciekł. Uszkodzeniu uległa metalowa podstawa, od której oderwały się mocowania. Urządzenie AED na szczęście nie uległo zniszczeniu. Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 5,5 tys. zł.

Policjanci z Suchanina, którzy zajmowali się tą sprawą, zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu i m.in. na tej podstawie wytypowali sprawce tego przestępstwa. 20-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Mężczyzna po tym, gdy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poddał się dobrowolnie karze.

20-latka za swoje chuligańskie zachowanie czeka kara ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne oraz obowiązek naprawienia szkody.

 

  • Sprawca przy przewróconym defibrylatorze