Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości około 50 tysięcy złotych

Data publikacji 25.10.2019

Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 44-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na 50 tys. złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

We wtorek  funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 44-letnią mieszkankę powiatu tczewskiego, która na jednym ze stoisk na targowisku miejskim, oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Policjanci  zabezpieczyli bluzy, koszulki i skarpetki oraz kilkadziesiąt buteleczek „podróbek” perfum. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły około 50 tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili kobiecie zarzuty. Teraz policjanci  ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania i perfumy. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem.

Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

  • Policjant robi oględziny zabezpieczonych rzeczy
  • Policjant robi oględziny zabezpieczonych rzeczy