Wiadomości

Policjanci mierzyli prędkość na ulicach Sopotu. Zatrzymano prawa jazdy 3 kierowcom

Data publikacji 24.10.2019

Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnokrajowe działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas prowadzonej akcji sopoccy funkcjonariusze ujawnili 29 przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami i zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków, dlatego wczoraj w całej Polsce zostały przeprowadzone działania pn. „Prędkość”. W akcję włączyli się również sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego. Mimo, że nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili na ulicach Sopotu 29 przekroczeń prędkości przez kierujących. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Do kontroli drogowych zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy doszło na Alei Niepodległości. Policjanci ustalili, że dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o 60 km/h, a trzeci o 58 km/h. Zgodnie z przepisami kierowcy stracą uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

 

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali też, czy kierujący są trzeźwi, stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz czy korzystają z telefonów podczas jazdy. Podczas wczorajszej akcji sopoccy funkcjonariusze odnotowali kilka wykroczeń polegających na jeździe bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i korzystaniu z telefonu podczas jazdy, a sprawców wykroczeń ukarali mandatami.

 

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.