Jechał za szybko, miał zakaz i był poszukiwany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jechał za szybko, miał zakaz i był poszukiwany

Data publikacji 24.10.2019

Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy "Speed" podczas akcji pod nazwą "Prędkość", zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Podczas sprawdzania danych sprawcy wykroczenia, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami za to przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci gdańskiej drogówki, którzy należą do grupy  Speed, wczoraj zaangażowali się w działania "Prędkość". Po godzinie 17:00 przy ul. Elbląskiej zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który jechał z prędkością 102 km/h, tam gdzie dozwolona prędkość wynosiła do 50 km/h. W trakcie sprawdzania danych sprawcy wykroczenia, policjanci ustalili, że kierowcę obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia 56-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego jest osobą poszukiwaną i obowiązuje go sądowy zakaz kierowania samochodami do 2022.

 

Samochód 56-letniego kierowcy został odholowany, a mężczyzna został doprowadzony do najbliższego komisariatu Policji i ukarany mandatem karnym, ze przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi mu też 5 lat pozbawienia wolności.