Dzielnicowi rozmawiali z seniorami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiali z seniorami

Data publikacji 24.10.2019

Starogardzcy dzielnicowi w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" na bieżąco spotykają się z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnych instytucji i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. W trakcie rozmów policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach. Informują o działaniu aplikacji Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przestrzegają przed oszustami działającymi metodą na wnuczka, czy policjanta.

Wczoraj starogardzcy dzielnicowi w ramach programów pn. „  Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Bezpieczny Senior”, rozmawiali z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego. Spotkanie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Reymonta i cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony seniorów. Mundurowi opowiadali o roli dzielnicowego, który jest tzw. policjantem pierwszego kontaktu i utrzymuje bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

 

Ponadto, podczas zorganizowanego dla seniorów spotkania, policjanci przestrzegali przed oszustami działającymi metodą na wnuczka i policjanta. Funkcjonariusze mówili również o bezpiecznych formach płatności internetowych, a także zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, dzięki której każdy z nas może odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, a także uzyskać jego pełne dane teleadresowe.

 

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania mógł obejrzeć prace wykonane przez podopiecznych lokalnych Domów Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim w ramach wystawy pt. „ Czterech twórców”.