Wiadomości

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego rozpoczęli akcję „Świeć przykładem”

Data publikacji 24.10.2019

Funkcjonariusze podczas jesiennych spotkań z dziećmi i młodzieżą promują odblaski. Zarówno podczas wizyt w Komendzie jak zajęć w szkołach policjanci zwracają szczególną uwagę na ten element bezpieczeństwa czynnego pieszych i rowerzystów. Oczywiście to nie jedyny temat poruszany podczas zajęć.

Podczas licznych spotkań z dziećmi i młodzieżą prowadzonych przez policjantów tematyka bezpieczeństwa zajmuje dużą część zajęć. Mundurowi przypominają zasady poruszania się po drogach, omawiają kwestie bezpiecznego przechodzenia i przejeżdżania przez jezdnię, najmłodszym wpajają zasady ograniczonego zaufania do osób obcych. Z początkiem jesieni policjanci rozpoczęli akcję „Świeć przykładem”,  podczas której szczególnie intensywnie promują noszenie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. W tematykę odblasków wpisuje się też akcja „Bądź widocznym patriotą”, w ramach której mundurowi rozdają opaski odblaskowe w barwach biało-czerwonych. Stróże prawa przedstawiają uczestnikom arkana swojej służby i chętnie odpowiadają na pytania dotyczące policyjnego fachu. Ponadto, we współpracy z Wojskiem Polskim, funkcjonariusze nakreślają problematykę oświetlania promieniem lasera statków powietrznych z ziemi, co wprost może prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa lotów.

 

W ostatnim czasie spotkania odbyły się w przedszkolu w Borkowie, Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdański, Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich, Szkole Podstawowej w Kłodawie i Szkole Podstawowej w Sobowidzu.

 

Z kolei policjantów w komendzie odwiedzili uczniowie i wychowankowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim i Przedszkola „Bursztynek”.