Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach

Data publikacji 23.10.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach odbyła się uroczysta zbiórka w związku z oficjalnym powołaniem na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicah podinsp. Jarosława Piechowskiego. Pełniący do tej pory obowiązki zastępcy komendanta- Jarosław Piechowski odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego rozkaz o powołaniu na to stanowisko. W zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza chojnickiej komendy Policji. Komendant Piechowski będzie sprawował nadzór nad pionem prewencji.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski z dniem 22 października powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach podinsp. Jarosława Piechowskiego. W trakcie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski pogratulował objęcia nowego stanowiska podinsp. Piechowskiemu. Do życzeń przyłączyła się również kadra kierownicza chojnickiej jednostki Policji. Podinspektor Jarosław Piechowski do służby w Policji wstąpił w 1998 roku. Od samego początku swoje pierwsze policyjne kroki stawiał pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach. W tym czasie ukończył również studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, po których mianowany został na pierwszy stopień oficerski. W międzyczasie ukończył także studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Służbę na stanowiskach kierowniczych rozpoczął w 2009 roku obejmując kolejno stanowisko zastępcy oraz naczelnika wydziału kryminalnego. 30 maja 2019 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego zostały mu powierzone obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach. Teraz już jako oficjalny zastępca będzie kierował pionem prewencji.

Komendantowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • policjanci
  • policjanci