Wiadomości

Oficjalne wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kościerzynie

Data publikacji 22.10.2019

Komisarz Adam Bork już oficjalnie na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. Dziś w świetlicy budynku kościerskiej komendy odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa jednostki. Wprowadzenia dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis i insp. Marcin Piotrzkowski, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych.

Ceremonia wprowadzenia kom. Adama Borka na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie rozpoczęła się od meldunku złożonego insp. Robertowi Sudenisowi, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Po odczytaniu decyzji personalnej wręczono kom. Adamowi Bork rozkaz o powołaniu go na stanowisko I zastępcy komendanta.

Podczas ceremonii  insp. Robert Sudenis życzył wiceszefowi kościerskiej jednostki dużo sukcesów na nowym stanowisku. I zastępca  jednostki wyraził nadzieję na dobrą pracę funkcjonariuszy i pracowników kościerskiej komendy oraz dobre współdziałanie z innymi służbami i instytucjami. Jak mówi, liczy też na współpracę ze społeczeństwem, która pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych wyników w procesie zapobiegania przestępstwom oraz ich wykrywaniu.

Komisarz Adam Bork służy w Policji od ponad 28 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę zaczynał na stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji, a od 1 czerwca br. pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kościerzynie.