Wiadomości

18-latek prawo jazdy miał 2 miesiące, policjanci zatrzymali mu uprawnienia

Data publikacji 22.10.2019

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu kierowcy volkswagena podejrzewanemu o spowodowani kolizji drogowej. Mężczyzna uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał nieco ponad 2 miesiące. Na drodze wojewódzkiej nr 212 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z drugim autem, które następnie uderzyło w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzenia. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Wczoraj przed godziną 16.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Dąbiem a Gostkowem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu udział brały dwa volkswageny. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów wskazują, że 18-letni kierujący jednym z volkswagenów na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i bocznie zderzył się z drugim samochodem, który następnie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia pomocy lekarskiej potrzebowały trzy osoby. Jak się później okazało nie odniosły one groźnych obrażeń.

Policjanci wykonali oględziny miejsca oraz rozbitych pojazdów. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi 18-letniemu kierowcy volkswagena zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał nieco ponad 2 miesiące. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Sąd może także wobec kierowcy orzec zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres od 6 miesięcy do 3 lat.