Śmiertelne potrącenie w Bolszewie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie w Bolszewie

Data publikacji 22.10.2019

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego, do którego doszło w Bolszewie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 46-latek kierujący samochodem ciężarowym śmiertelnie potrącił mężczyznę w rejonie przejścia dla pieszych. Teraz mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz zajmują się ustalaniem tożsamości pieszego.

 

 

Wczoraj około godziny 10.30 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Bolszewie. Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 46-latek kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku ul. Orzechowej potrącił śmiertelnie pieszego mężczyznę w rejonie przejścia dla pieszych. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

 

Kierowca został przez policjantów zbadany alko-testem, był trzeźwy, dodatkowo pobrano od niego krew do analizy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku oraz ustalaniem tożsamości pieszego.

 

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek.