Zderzenie citroena z volkswagenem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie citroena z volkswagenem

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie Koczała - Wilkowo, gdzie osobowy volkswagen zderzył się z citroenem. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

W minioną niedzielę policjanci z Człuchowa pracowali przy wypadku, do którego doszło po godzinie 15.00 na trasie Koczała – Wilkowo, gdzie osobowy volkswagen zderzył się citroenem.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierujący citroenem 70-letni mieszkaniec Przechlewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym osobowym volkswagenem. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Pasażerowie z vw i citroena oraz kierowca vw zostali zabrani do szpitali w Miastku i Chojnicach. Wszyscy uczestnicy zdarzeni byli trzeźwi. Funkcjonariusze sprawcy wypadku zatrzymali prawo jazdy, aktualnie wyjaśniają okoliczności wypadku.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności oraz zwracać uwagę na znaki drogowe szczególnie na skrzyżowaniach. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu jesienią samochodu do podróży. Zachowajmy szczególną ostrożność, na drogach, które są mniej uczęszczane, szczególnie tam, gdzie na jezdni mogą leżeć liście.

  • miejsce wypadku