Podsumowanie działań Truck & Bus - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie działań Truck & Bus

Data publikacji 18.10.2019

Wczoraj policjanci drogówki, prowadzili działania „Truck & Bus". Na drogach Gdańska w akcji wzięło udział 60 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 183 pojazdy, w tym 46 samochodów ciężarowych i autobusów.

Wczoraj gdańscy policjanci, przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus". Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autobusów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 60 policjantów drogówki. Stróże prawa skontrolowali łącznie 183 pojazdy, w tym 46 samochodów ciężarowych i autobusów.

 

W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 21 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, a osiem samochodów nie zostało dopuszczonych do dalszej drogi. We wszystkich tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

 

W trakcie działań policjanci za ujawnione wykroczenia nałożyli na kierowców 85 mandatów, a przeciwko jedenastu kierowcom policjanci skierują wnioski o ich ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili 34 wykroczenia, które polegały na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w sześciu przypadkach sprawcami tych wykroczeń byli kierowcy pojazdów ciężarowych.

 

Ponadto w czterech przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas prowadzonych kontroli drogowych zatrzymano też dwie osoby poszukiwane.

 

Jednym z przykładów policyjnej interwencji, było zatrzymanie do kontroli drogowej w ramach prowadzonej akcji kierowcę samochodu dostawczego marki Nissan, w którym był zbity klosz lampy. Podczas kontroli funkcjonariusze zauważyli, że autem przewożony jest pasażer, pomimo iż samochód nie był do tego przystosowany. Przedni fotel pasażera był wymontowany, a podróżujący samochodem mężczyzna siedział na podłokietniku, niezapięty pasami bezpieczeństwa.

23-letni kierowca nissana został ukarany dwoma mandatami, za stan techniczny pojazdu oraz za przewożenie pasażera pojazdem do tego nieprzystosowanym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny samochodu.