Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 19 i 25-latka. Usłyszeli zarzuty za kradzieże i włamania oraz naruszenie miru domowego

Data publikacji 18.10.2019

Kryminalni z chojnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania do domków letniskowych i przyczep kempingowych oraz naruszanie miru domowego. Łupem sprawców były m.in. pieniądze, sprzęt wędkarski, echosondę, artykuły spożywcze i alkohol oraz różnego rodzaju dokumenty. Pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 20 tys. złotych. Śledczy przedstawili im zarzuty za popełnione przestępstwa, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem poprzez prokuraturę o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania.

W minioną środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali powiadomieni przez właściciela jednego z domków letniskowych z terenu gm. Chojnice, że ktoś wywarzył drzwi i najprawdopodobniej pod nieobecność właściciela pomieszkiwał w budynku.

 

Dyżurny po otrzymaniu takiej informacji skierował pod wskazany adres policjantów, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonego sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych ustalili sprawców tego przestępstwa, których typowali już wcześniej do innych kradzieży i włamań. Dzięki szybkiemu działaniu jeszcze tego samego dnia zatrzymali tych dwóch podejrzewanych mężczyzn, w wieku 19 i 25 lat i doprowadzili do chojnickiej jednostki policji. Obaj trafili do policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz naruszenia miru domowego. Wczoraj zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych, 25-latek usłyszał trzynaście zarzutów, a jego młodszy kolega osiem. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze w dalszym ciągu ustalają, czy ci mężczyźni nie są sprawcami innych przestepstw. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawców do zadośćuczynienia pokrzywdzonym ich strat materialnych.