Wiadomości

„ZDROWI, BEZPIECZNI, AKTYWNI” – pomorscy policjanci na spotkaniu z Seniorami

Data publikacji 18.10.2019

17 października br. mł. insp. Iwona Kuczyńska Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku spotkała się z Seniorami w Domu Technika NOT w Gdańsku, gdzie w ramach uroczystości Dnia Seniora organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych w Gdańsku przestrzegała przez oszustwami dokonywanymi metodą tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta”.

Wczoraj w Gdańsku odbyła się uroczystość „Dnia Seniora”. To kolejna okazja, aby spotkać się z osobami starszymi i przestrzec przed przestępstwami, do których dochodzi najczęściej właśnie na tej grupie wiekowej.

Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w ramach panelu dyskusyjnego , jak również rozmów indywidualnych informowali uczestników o sposobach działania przestępców dokonujących oszustw metodą tzw. „na wnuczka”. Szczególną uwagę zwrócono na elementy, które potencjalni pokrzywdzeni powinni wziąć pod uwagę, kiedy zadzwoni do nich telefon od rzekomego „wnuczka, policjanta, prokuratora czy funkcjonariusza cbś”.

 

Do udziału w uroczystości gdańsku ZUS zaprosił przedstawicieli kilkunastu innych instytucji, z którymi pomorscy policjanci współpracują  na co dzień na rzecz bezpieczeństwa osób starszych.

 

Odbiorcy z wielką uwagą i skupieniem przyjmowali przekazywane przez ekspertów porady a multiinstytucjonalne podejście do tematu bezpieczeństwa seniorów spotkało się z wdzięcznością i podziękowaniem z ich strony.