Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Data publikacji 18.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Skarszewy. Wskutek zderzenia dwóch aut do szpitala trafiła 32-letnia pasażerka. Jak wykazało badanie alkomatem, podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia mężczyzna wcześniej pił alkohol.

Wczoraj nad ranem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Skarszewach na drodze wojewódzkiej nr 224. Policjant, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z drogówki oraz technika kryminalistyki.

 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg, gdy kierowca osobowego forda nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zdarzenia z jadącym w kierunku Godziszewa volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni kierowca focusa wcześniej spożywał alkohol. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna z pasażerek, która została przetransportowana do szpitala.

 

Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku.

 

PAMIĘTAJMY!! Kierowcy  pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych oraz stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia oraz możliwość prawidłowej oceny odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

 

Jazda po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.