Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali ukradzione rzeczy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali ukradzione rzeczy

Data publikacji 18.10.2019

Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 42-letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do sklepu spożywczego, z którego ukradł alkohol i papierosy o wartości ponad 7 tys. zł. Policjanci odzyskali ukradziony towar, który oddali już właścicielowi sklepu. 42- latek wczoraj usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu 10 lat więzienia.

W środę tuż przed godziną 6.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego. Sprawca wyważył roletę zabezpieczającą, wybił okno, wszedł do środka i ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, papierosy oraz alkohol. Właściciel oszacował straty na ponad 7 tys. zł.

 

Na miejsce oficer od razu wysłał policjantów z ogniwa interwencyjnego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Podczas gdy śledczy zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa, policjanci prewencji szukali sprawcy.

Podczas sprawdzania terenu funkcjonariusze zauważyli podejrzanego mężczyznę, który miał przy sobie reklamówki z ukradzionym ze sklepu towarem.

 

Policjanci zabezpieczyli odzyskane towary, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

 

Na podstawie zebranych dowodów 42-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.