Nielegalny tytoń, krajanka i papierosy w mieszkaniu lęborczanki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nielegalny tytoń, krajanka i papierosy w mieszkaniu lęborczanki

Data publikacji 18.10.2019

14 kilogramów tytoniu, podobną ilość krajanki tytoniowej oraz 7 tysięcy sztuk podrobionych papierosów bez polskich znaków akcyzowych zabezpieczyli w środę policjanci ze strażnikami granicznym, w jednym z mieszkań w Lęborku. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę 25 tys. złotych. Policjanci zatrzymali i przesłuchali kobietę tam mieszkającą, która przyznała się do popełnienia przestępstwa skarbowego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego mienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej podczas prowadzonej w środę akcji, w mieszkaniu mieszkanki Lęborka znaleźli i zabezpieczyli 14 kilogramów tytoniu, tyle samo krajanki tytoniowej oraz 7 tysięcy sztuk podrobionych papierosów różnych marek.

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 25 tysięcy złotych. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali i przesłuchali kobietę zamieszkującą mieszkanie, w którym znajdował się zabezpieczony towar.

 

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego mienia.