Policjanci spotkali się z uczniami szkół podstawowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczniami szkół podstawowych

Data publikacji 17.10.2019

Funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, spotkali się w Kinie Helios z uczniami szkół podstawowych. W ramach trwającej cały rok akcji edukacyjnej gdańskiej policji spotkali z ponad 400-osobową grupą uczniów. Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych podczas pokonywania drogi do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy.

W kinie Helios przy ul. Targ Sienny 7 gdańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami szkół podstawowych. ,,Widoczny wygrywa’’ bo pod takim hasłem odbyło się spotkanie, którego celem było przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpiecznych zachowań, w szczególności podczas codziennej drogi do szkoły. Uczniom przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, które odnoszą się do pieszych, był test wiedzy oraz drobne nagrody w postaci policyjnych gadżetów. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które umieszczone w widocznym miejscu znacznie poprawią ich bezpieczeństwo.

Od kilku lat, w ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Kina Helios policjanci spotykają się z najmłodszymi w kinie i zawsze przed seansami filmowymi przybliżają im tematykę bezpieczeństwa w różnych obszarach. Funkcjonariusze realizujący zadania profilaktyki społecznej cyklicznie organizują i prowadzą spotkania w szkołach na terenie Gdańska oraz przekazują uczniom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.