Czuwają, aby było bezpiecznie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Czuwają, aby było bezpiecznie

Data publikacji 16.10.2019

Każdego dnia sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających w kurorcie. Wśród mundurowych są także dzielnicowi, którzy na co dzień mają kontakt ze społeczeństwem. W ostatnim czasie dzielnicowi spotkali się z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych i rozmawiali z nimi o zagrożeniach naniesionych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci poruszyli kwestię nieprawidłowego parkowania oraz pomocy osobom bezdomnym przebywającym na klatkach schodowym i w piwnicach. W trosce o bezdomnych dzielnicowi kontrolują również tereny ogródków działkowych i pustostanów, a podczas rozmów ze sklepikarzami i pracownikami hoteli przypominają o metodach działania sprawców kradzieży.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną w swoim rejonie służbowym. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. 

Sopoccy dzielnicowi na bieżąco kontrolują swój rejon służbowy i spotykają się z mieszkańcami. W ostatnim czasie funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali o zagrożeniach związanych z kradzieżami i włamaniami. W związku z naniesionymi przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnałami dotyczącymi nieprawidłowego parkowania i osób bezdomnych, dzielnicowi poruszyli również powyższe kwestie oraz poinformowali o sposobach pomocy i instytucjach pomagającym osobom bezdomnym przebywającym na klatkach schodowym i w piwnicach. W trosce o bezdomnych dzielnicowi kontrolują również tereny ogródków działkowych i pustostanów, a napotkanym osobom przekazują informacje na temat instytucji udzielających wsparcia. Z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych i związane z tym porządki na grobach bliskich policjanci przypomnieli też o zachowaniu ostrożności na cmentarzach i nie pozostawianiu bez opieki rzeczy. Także podczas spotkań z pracownikami sklepów i hoteli dzielnicowi poruszyli temat kradzieży kieszonkowych i pozostawiania bez opieki wartościowych rzeczy.

Podczas różnego rodzaju spotkań dzielnicowi informują o działaniu Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Za pomocą Mapy zagrożeń można na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki aplikacji „Moja Komenda” każdy z nas może odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się nasz dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail. Pamiętajmy jednak, że w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy korzystać wyłącznie z numeru alarmowego 112.

  • policjant