Sprzedała alkohol nastolatkowi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprzedała alkohol nastolatkowi

Data publikacji 14.10.2019

Właściciel sklepu może stracić koncesję, a sprzedawczyni grozi 5 tysięcy złotych grzywny, za sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. W jednym ze sklepów na terenie Gdańska policyjni wywiadowcy zatrzymali ekspedientkę, która sprzedała alkohol nastolatkowi. Policjanci przypominają, o tym, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego.

W minioną niedzielę wywiadowcy, którzy patrolowali ulice miasta, zauważyli grupę nastolatków stojących przy sklepie. Policjanci mieli podejrzenie, że młodzi ludzie będą chcieli kupić alkohol lub papierosy. Policjanci weszli do sklepu za jednym z nastolatków. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, chłopak poprosił ekspedientkę o sprzedaż kilku butelek piwa. Sprzedająca alkohol mimo młodego wyglądu mężczyzny nie sprawdziła jego tożsamości i sprzedała mu sześć butelek piwa.

 

16-latek oraz sprzedawczyni zostali doprowadzeni do komisariatu. Nastolatka z jednostki odebrał rodzic. 48-letniej ekspedientce za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej może grozić kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna, a właścicielowi sklepu utrata koncesji na sprzedaż wyrobów alkoholowych.

 

Policjanci przypominają, o tym, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego.