20-latek kierował pod wpływem narkotyków. Stracił prawo jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

20-latek kierował pod wpływem narkotyków. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach w weekend zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Policjanci zabezpieczyli od 20-latka krew do badań laboratoryjnych. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków narkotycznych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

W sobotę około godziny 21.00 na jednej z ulic w Brusach policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli volkswagena polo, który nie posiadał  sprawnego tylnego światła w pojeździe. Samochodem kierował 20-letni mieszkaniec gm. Brusy. W trakcie czynności  jego zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Badanie alkomatem wskazało wynik 0,0 promila, jednak przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Wynik badania śliny wskazał obecność amfetaminy w organizmie kierującego. Od mężczyzny została również pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

 

Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy jeszcze dzisiaj przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za przestępstwo drogowe, jakim jest kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na minimum trzy lata oraz wysoka kara finansowa.