Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku na obwodnicy i apelują do kierowców o zachowanie ostrożności

Data publikacji 10.10.2019

Policjanci z gdyńskiej komendy ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, samochodu dostawczego i motocyklisty. Do zdarzenia doszło wczoraj (9 października br.) około godz. 17:20 na Obwodnicy Trójmiasta.

Wczoraj około godziny 17.20 na Obwodnicy Trójmiasta doszło do wypadku z udziałem ciężarówki, samochodu dostawczego i motocyklisty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, w stojący na poboczu obwodnicy samochód ciężarowy najechał dostawczy fiat, a w jego tył uderzył motocyklista. W wyniku wypadku motocyklista i kierowca samochodu dostawczego doznali ciężkich obrażeń ciała. Kierowca fiata w wyniku wypadku został zakleszczony w kabinie pojazdu, w celu jego wydobycia niezbędna była interwencja strażaków dysponujących odpowiednim sprzętem.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z gdyńskiej drogówki oraz służby porządkowe. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia był całkowicie zamknięty do czasu zakończenia działań służb ratunkowych. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniać śledczy z gdyńskiej komendy w trakcie prowadzonego postępowania.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.