Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”

Data publikacji 10.10.2019

W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Zwrócimy także uwagę na sposób przewożenia najmłodszych.

W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”. Ich celem  jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi  z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewożenia dzieci.

Droga krajowa nr 6 łączy nasze województwo z zachodem Polski. Duże natężenie ruchu, pośpiech oraz brawura doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Warunki atmosferyczne są coraz trudniejsze. Wilgoć oraz opadające liście powodują, że nawierzchnia jest śliska. W działaniach wezmą udział policjanci należący do zespołu „SPEED”. Kilkanaście policyjnych pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejetratory, będzie przemierzało drogę nr 6. Funkcjonariuszy  należących do zespołu „SPEED” nie obowiązują granice administracyjne. Może się zdarzyć, że mundurowi z Gdańska będą patrolować okolice Lęborka. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.