Policjanci poszukiwali trzech zaginionych osób - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci poszukiwali trzech zaginionych osób

Data publikacji 09.10.2019

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej we wtorek w godzinach popołudniowych, policjanci znaleźli trzech mężczyzn, z których jeden oddalił się ze szpitala, a dwóch pozostałych zagubiło się w lesie na grzybach. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu, miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

Wczoraj (08.10.2019 r.) po godzinie 13.00 policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni o trzech oddzielnych zaginięciach mężczyzn. Pierwszy z nich, 30-latek oddalił się ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, dwaj pozostali zgubili się w lesie - 76-latek w Borach Tucholskich i 73-latek w lasach kościerskich. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze naszej jednostki otrzymali informację o zaginięciu mężczyzn i ich rysopisy.

 

Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy. Przed godz. 19.00 funkcjonariusze, w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych na terenie leśnym, znaleźli poszukiwanych grzybiarzy, natomiast 30-latka odnaleziono na terenie powiatu bytowskiego. Odnalezieni grzybiarze cali i zdrowi trafili do rodzinnych domów, natomiast 30-latek trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

 

Policjanci apelują o rozwagę osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby znacznie ułatwi skontaktowanie się z nimi i ich odnalezienie.