Śmiertelny wypadek w Koziej Górze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Koziej Górze

Data publikacji 08.10.2019

W sobotę w Koziej Górze (gm. Przywidz) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Kierujący motorowerem mężczyzna najechał na drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Kobieta, która była pasażerką, trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie siedemnastej oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Koziej Górze (gm. Przywidz). Policjant niezwłocznie skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu go wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 43-letni kierowca motoroweru na łuki drogi najechał na przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a 31-letnia pasażerka trafiła do szpitala. Mundurowi wstępnie ustalili także, że oboje nie korzystali podczas jazdy z kasków ochronnych. Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze badali także trzeźwość uczestników wypadku.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sezon motocyklowy powoli dobiega końca, ale nie zwalnia to nikogo z zachowania rozsądku i przestrzegania podstawowych obowiązków, ciążących na kierowcach tego typu pojazdów. Kask i odzież ochronna, dostosowanie prędkości do warunków i własnych umiejętności to można powiedzieć absolutne minimum do tego, żeby jeździć bezpiecznie. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę.