27-LETNI MĘŻCZYZNA KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

27-LETNI MĘŻCZYZNA KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę vw passata, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W poniedziałek (7 października br.) przed południem w Będominie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli vw passata. Kierowca bardzo dziwnie jechał samochodem, wykonywał gwałtowne manewry omijania. Samochodem kierował 27-letni mężczyzna. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. W trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. Mężczyzna tłumaczył swoją dziwną jazdę tym, że chciał ominąć dziury w nawierzchni, jednak na drodze żadnych nie było.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.