Wiadomości

Inauguracja Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”

Data publikacji 07.10.2019

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Przodkowie Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski zainaugurował Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

7 października 2019 r., o godz. 12:00, w Szkole Podstawowej w Przodkowie, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski zainaugurował Wojewódzki Projekt Edukacyjny pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, którego twórcami są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Rangę temu wydarzeniu nadali zaproszeni goście oraz partnerzy powyższej inicjatywy: Pan Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Pan nadbryg. Tomasz Komoszyński – Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Pani Anna Dąbrowska – przedstawiciel Zarządu Fundacji LOTOS, Pan Michał Stróżyk – Wiceprezes Zarządu Fundacji ENERGA, Pani Halina Knapińska  - Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Delegatura w Kościerzynie, Pan Andrzej Wyrzykowski – Wójt Gminy Przodkowo, którzy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat powyższego przedsięwzięcia. Każdy z gości wskazał, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem i należy dołożyć wszelkich starań, aby je zapewnić.  Partnerem Projektu jest również Pan Marek Stęchły – Dyrektor Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Delegatura w Gdyni.

W bieżącym roku szkolnym Projektem objętych zostanie 6 tys. dzieci uczęszczających do klas pierwszych szkół podstawowych a zajęcia edukacyjno - profilaktyczne realizowane będą w pięciu obszarach zagadnieniowych:

- „Bezpieczny w drodze do szkoły”,

- „Bezpieczny w domu”,

- „Bezpieczny w czasie ferii”,

- „Bezpieczny w sieci”,

- „Bezpieczny w czasie wakacji”.

W trakcie realizacji Projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, ogłoszony zostanie konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi po zrealizowaniu przez policjantów jednostek miejskich i powiatowych Policji spotkań profilaktycznych. Dzieci z przodkowskiej podstawówki przedstawiły fantastyczny program artystyczny, który w swej treści zawierał mnóstwo porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Ogromnym zainteresowaniem małych milusińskich cieszył się słoń „POPO” – maskotka pomorskiej Policji, który budził radość każdego dziecka i sprawiał, że na twarzach pojawiał się uśmiech. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „100 lat Polskiej Policji w oczach młodzieży”, który zorganizowany był z okazji 100 – lecia Policji Państwowej:

- I miejsce zdobyła Maryna Kutsenko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem,

 - III miejsce zajęła Maria Fusiek z Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie,

- Wyróżnienia trafiły do Karoliny Stanisławczyk z Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie oraz Manueli Fronda z Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie.

Laureatka II miejsca Izabela Wnuk - Lipińska z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Bytowie odebrała gratulacje w czasie obchodów Święta Policji. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe kamizelki oraz plecako – worki, które przekazane zostały przez partnera obszaru „Bezpieczny w drodze do szkoły” – Fundację LOTOS.