Wiadomości

„NIEĆPA 2019” Mówimy „NIE” używkom, mówimy „STOP” pijanym kierowcom

Data publikacji 07.10.2019

Funkcjonariusze słupskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „NIEĆPA”, która odbyła się w 4 października w Hali Gryfia w Słupsku. Jak co roku, akcja poświęcona była profilaktyce uzależnień. Zarówno organizatorzy, jak i policja przekonywali młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów.

W miniony piątek w Hali Gryfia w Słupsku odbył się koncert z cyklu „NIEĆPA”, w którym udział wzięli słupscy policjanci. Jak co roku, organizatorzy zadbali o część artystyczną i edukacyjną. Przy specjalnie przygotowanym stoisku policyjnym rozmawiano o konsekwencjach uzależnień. O narkotykach, dopalaczach, alkoholu i papierosach, w słowach swoich piosenek, opowiedział również doświadczony muzyk i terapeuta Piotr Nagiel. Na zakończenie dla młodzieży zagrał i zaśpiewał zespół muzyczny Blue Café. Wspólnie z policją i z artystami, ponad 2500 osób demonstrowało przeciwko uzależnieniom.


W niemalże każdym miejscu w słupskiej hali widowiskowej mówiono i śpiewano młodym ludziom, o tym, że można i warto bawić się bez używek. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem wśród młodzieży, ich opiekunów i nauczycieli.