Zdemolował mieszkanie i chciał przekupić policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zdemolował mieszkanie i chciał przekupić policjantów

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia i próbę przekupstwo. Podczas interwencji z 42-letnim mężczyzną, funkcjonariusze otrzymali propozycje przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od podejmowanych wobec niego czynności. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a dziś usłyszy zarzut zniszczenia mienia oraz próby przekupstwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy w Lęborku przyjął zgłoszenie, iż w jednym z wynajmowanych pokoi na terenie Lęborka znajduje się agresywny mężczyzna, który niszczy pomieszczenie. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali na miejsce. Mundurowi po wejściu do pomieszczenia od razu zauważyli zniszczone wnętrze. Na podłodze znajdowało się bardzo dużo wody, a wszędzie porozrzucane były zniszczone elementy wyposażenia pokoju. W pokoju znajdował się mężczyzna, który od razu na widok podejmujących interwencję funkcjonariuszy zaoferował, że da im pieniądze, aby ci puścili go wolno.

Mundurowi stanowczo odmówili i przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu. 42-latek usłyszy dwa zarzuty karne, zniszczenia mienia oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Właściciel wycenił straty w mieszkaniu na około 3000 zł.

Za próbę przekupstwa grozi mężczyźnie kara do 8 lat pozbawienia wolności. Za zniszczenia mienia do 5 lat pozbawienia wolności.