Zatrzymany 21-latek uszkodził drzwi wejściowe - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 21-latek uszkodził drzwi wejściowe

Data publikacji 07.10.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o uszkodzenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Śledczy ustalili, że sprawca, chcąc dostać się do środka, uderzał pięściami w drzwi. Mieszkaniec Tczewa został zatrzymany w policyjnej celi. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 października br. po godzinie 16.00 oficer dyżurny tczewskiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z klatek schodowych w tym mieście miał awanturować się mężczyzna. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Interweniujący mundurowi ustalili, że mężczyzna pukał w drzwi wejściowe do mieszkania matki, gdyż chciał od niej pieniądze. Gdy spotkał się z odmową, zaczął uderzać pięściami w drzwi. Takie zachowanie spowodowało ich uszkodzenie. Stróże prawa na klatce schodowej zatrzymali i doprowadzili 21-latka do policyjnego aresztu.

Śledczy zajmujący się zdarzeniem przyjęli zawiadomienie od osoby pokrzywdzonej, a technik kryminalistyki sporządził oględziny uszkodzonych drzwi.

W miniony piątek policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący uszkodzenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.