Trwają działania „Bezpieczny pieszy” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

Data publikacji 07.10.2019

Dzisiaj na terenie województwa pomorskiego prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

Pomorscy policjanci prowadzą  działania „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni  pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci reagują na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Właśnie na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych, należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej.