Uczniowie sprawdzali wiedzę matematyczną policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Uczniowie sprawdzali wiedzę matematyczną policjantów

Data publikacji 07.10.2019

W piątek 4 października w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie z Zespołu Szkół w Kmiecinie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Policjanci oraz pracownicy rozwiązywali zadania przygotowane przez uczniów. Zadania związane były z tabliczką mnożenia. Wszyscy zdali celująco.

W piątek 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach akcji uczniowie z Zespołu Szkół w Kmiecinie odwiedzali nowodworską jednostkę aby sprawdzić wiedzę matematyczną policjantów oraz pracowników Policji. Funkcjonariusze oraz pracownicy losowali kartki z zadaniami na które wszyscy odpowiedzieli celująco uzyskując tytuł eksperta tabliczki mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku akcja była prowadzona po raz dziewiąty.