Policjanci odzyskali ukradzione bmw i zatrzymali 38-latka - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci odzyskali ukradzione bmw i zatrzymali 38-latka

Data publikacji 04.10.2019

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 38-latka, który jechał skradzionym z terenu Niemiec autem. Policjanci podczas pościgu za nim zmuszeni byli do wykorzystania broni a by unieruchomić samochód, ponieważ kierowca poszukiwanego BMW staranował policyjną blokadę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzut paserstwa, zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Prokurator wnioskuje o aresztowanie mężczyzny. Zatrzymanemu 38-latkowi grozi 5 lat więzienia.

W miniony wtorek krótko po godzinie 17 kryminalni gdańskiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę bmw. Policjanci mieli informację, że auto, którym jedzie mężczyzna najprawdopodobniej jest kradzione, w maju zginęło z terenu Niemiec.

Policjanci przy ul. Reduta Mis dali mężczyźnie sygnał świetlno- dźwiękowy do zatrzymania. Mężczyzna, zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, próbowali zablokować kierowcy drogę ucieczki. Kierowca bmw chciał ominąć blokadę i uderzył z impetem w radiowóz, potem wycofał i uderzył w kolejne auto. Jeden z interweniujących policjantów był zmuszony do wykorzystania broni, aby unieruchomić pojazd. Mimo oddania strzału w kierunku opon kierowca zdołał wyminąć policjantów i kontynuował ucieczkę.

Policjanci w wyniku dalszego pościgu zatrzymali go po kilkuset metrach przy ul. Kamienna Grobla, tam kierowca bmw porzucił samochód i próbował uciekać pieszo, ale dzięki skutecznej interwencji policjantów został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli odzyskany samochód o wartości ponad 70 tys. zł. a zatrzymanego 38-latka doprowadzili do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, uszkodzenia radiowozów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zawnioskował o areszt dla zatrzymanego mężczyzny, który związany jest ze środowiskiem złodziei samochodów. Dziś odbędzie się posiedzenie w sądzie, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.

  • Policjant stoi przy odzyskanym samochodzie
  • Policjant stoi przy zatrzymanym