Wiadomości

Poszukiwany 37-latek nie zatrzymał się do kontroli, posiadał narkotyki i najprawdopodobniej kierował samochodem pod ich wpływem

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał narkotyki i najprawdopodobniej prowadził samochód pod ich wpływem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni wydali polecenie do zatrzymania do kontroli drogowej kierującemu dostawczym Fordem. Kierowca widząc sygnały policjantów nie zatrzymał samochodu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali za Fordem celem jego zatrzymania. Kierowca widząc, że policjanci są bardzo blisko zatrzymał pojazd, wyszedł z niego i podszedł do radiowozu informując, że nie zatrzymał się ponieważ nie posiada przy sobie prawa jazdy.

W trakcie kontroli mężczyzna był nadpobudliwy i nerwowy. Funkcjonariusze podejrzewali, że podane przez niego wyjaśnienie nie było jedynym powodem jego zachowania. W związku z powyższym mundurowi dokładnie sprawdzili co mężczyzna posiada przy sobie i w swoim samochodzie. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Przy mężczyźnie i w jego samochodzie mundurowi zabezpieczyli niewielkie ilości haszyszu. Po sprawdzeniu danych 37-letniego kierowcy w bazach danych policjanci stwierdzili, że jest on dodatkowo poszukiwany celem odbycia kary jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej przestępstwa o charakterze narkotykowym.

Mężczyzna został zatrzymany i została od niego pobrana krew do przeprowadzenia badania na obecność w niej substancji odurzających. W zależności od ich wyników, prócz odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, mężczyzna może usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.