Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący i 29-latek, który jechał z prędkością 106 km/h wyeliminowani z ruchu przez sopockich policjantów

Data publikacji 04.10.2019

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali na ulicach Sopotu dwóch kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 29-letniego kierowcę, który z prędkością 106 km/h jechał przez Sopot.

Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali na ulicach Sopotu dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 13.00, po tym jak funkcjonariusze zauważyli, że kierowca hondy jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mieszkańca Sopotu wyraźną woń alkoholu, przebadali go alkomatem i ustalili, że ma on ponad 0,6 promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przed północą na Alei Niepodległości. 33-letni obywatel Wielkiej Brytanii kierując fiatem tipo miał w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Samochód, którym poruszał się 33-latek został przekazany innej osobie, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo kierowca hondy został ukarany mandatem za popełnione wykroczenia.

Wczoraj wieczorem policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu również 29-letniego kierującego pojazdem. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość i ustalili, że jedzie on Aleją Niepodległości z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i zgodnie z przepisami straci on uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą finansową oraz utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.