Działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20”

Data publikacji 03.10.2019

4 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

4 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem  z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych są coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do zespołu Speed  Nie obowiązują ich granice administracyjne. Może się zatem zdarzyć, że radiowóz nieoznakowany z Gdańska, pojawi się w okolicach Kartuz. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.