Policjanci zatrzymali poszukiwanego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 03.10.2019

Mundurowi ze Skarszew zatrzymali 48-letniego kierowcę, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że mieszkaniec Trójmiasta kierował niedopuszczonym do ruchu autem oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Zgodnie z wyrokiem sądu mężczyzna zostanie doprowadzony do placówki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.

 


Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze Skarszew zatrzymali do kontroli drogowej białego volkswagena, który miał rozbite lewe lusterko. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że kierowca jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Ponadto wyszło na jaw, że mieszkaniec Trójmiasta kierował niedopuszczonym do ruchu autem, które dodatkowo nie posiadało ubezpieczenia komunikacyjnego. Funkcjonariusze odholowali kontrolowane auto na parking strzeżony, a o braku OC pojazdu powiadomili fundusz gwarancyjny.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Zgodnie z decyzją sądu 48-latek trafi teraz do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 3 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnioną kradzież oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.