Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości około 100 tysięcy złotych.

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 66-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież oraz obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na sto tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 66-letnią właścicielkę jednego z butików na terenie powiatu, która oferowała do sprzedaży obuwie oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Policjanci przeszukali sklep i miejsce zamieszkania kobiety. Na terenie sklepu funkcjonariusze  zabezpieczyli buty sportowe, skarpety i koszulki, których wstępna wartość oszacowana została na 100 tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zabezpieczonego towaru.

Policjanci ustalają skąd pochodzą podrobione ubrania i obuwie.  Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.